středa 7. listopadu 2012

Holštejn - Věčně bez peněz 7b+ (9- UIAA)
 
Naposledy jsem byl letos v Holštejně v létě, kdy se mi povedl přelez cesty "nejdelší den 8+/9-". V září se mi naskytla druhá možnost se sem podívat.Vyrazil jsem s Tomem, Leošem a spol do těchto skal.
   O "věčně bez peněz" jsem toho slyšel lecos. Např. můj kamarád Tomáš Reich, který mě ten den v cestě jistil, tuto cestu před pár lety vylezl SOLO (bez lana!!).
  Když jsem tuto cestu poprvé uviděl, věděl jsem, že ji vylezu. Měl jsem silnou motivaci, protože stupeň 7b+ (9- UIAA) jsem měl v plánu, jako moje letošní (r. 2012) maximum.


    V 1. den jsem do této cesty nastoupil celkem 6x. V prvním pokusu jsem si hned řekl: " tyjo, Matty, si se zbláznil. Rok počkej a pak možná...". Ale už ve 3. pokusu se mi málem povedl TOP! Jen poslední těžký krok mě nepustil dál a pád ukončil mé trápení. Ve čtvrtém pokusu se to opakovalo. Sice jsem už uměl kroky, ale už nebyla síla. Navíc ten den bylo hrozný vedro..

   Zhruba po měsíci jsem se na tuto linii vrátil s Ríšou. Rozdílná teplota oproti minule byla znatelná. Bylo tak 10 stupnů.
  V první pokusu, kdy jsem si nacvakával expresky jsem se několikrát prolítl. Díky studené skále jsem měl dost ztuhlý prsty.
 
   No a hned na druhý pokus se konečně zadařilo! Nádherná, silovo - vytrvalostní cesta za 7b+ (9- UIAA) - splnil jsem si svůj letošní sen!  Z tohoto přelezu jsem byl a stále jsem zvelice šťastný.
 
  Jak jsem viděl u hodně lidí (přistihl jsem se u toho i já), radost z přelezení těžšké cesty je velice pomíjivá. Člověk má tendenci hned říci: " tak....a nějakou další, něco těžšího.." a vůbec si neuvědomí, že TEĎ by se měl radovat.

Vždyť pro ten krásný pocit uvnitř se tu cestu snažil vylézt... 

Žádné komentáře:

Okomentovat